Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČARODĚJNICE 2016

V sobotu 30.4.2016 se konala v obci Újezd u Přelouče tradiční akce „PÁLENÍ ČARODĚJNIC“. V 18.00 hod. se před místním obchodem sešli děti, rodiče, babičky a dědečkové, jejichž velká část byla přestrojena za čarodějnice a čaroděje. Čarodějnický průvod poté přešel za obec, kde byl hasiči odborně podpálen oheň. Na ohni skončil i výtvor hlavních organizátorek akce Rádi Černé a Libči Zimové, kterou byla čarodějnice se slámy. Následně celý průvod přešel do připraveného kulturního areálu TJ Sokol Újezd. Zde na děti čekalo překvapení opět z dílny hlavních organizátorek akce, kterým bylo vyzdobení malého tanečního parketu nádhernými čarodějnicemi a dalšími dekoracemi.

Na řadu přišli i soutěže s čarodějnickou tématikou během kterých děti a přítomné ženy mohly po absolvování jedné ze soutěží získat letecký průkaz. Na průběh skládání letových zkoušek dohlížela nejzkušenější čarodějnice v podání paní Hlávkové, která svým přestrojením všem přítomným vyrazila doslova dech.

Zpestřením pro děti byla i ukázka moderní policejní techniky policistů z OOP Chvaletice. Dětem se líbil hlavně maják na policejním vozu a megafon, v kterém zaznívaly různé výzvy. Během kulturní akce byl samozřejmě podpálen i tradiční táborák, na kterém si děti mohly opéci párky, které byly vyrobeny speciálně pro tuto akci a mohly si vychutnat i malinovku. Dospělí si pak mohli zdarma vychutnat točené pivko Velkopopovický kozel 11.

Již tradičně byla místními chlapáky pod vedením Martina Rusína postavena i velká máj u fotbalového hřiště.

Za povedenou akci patří hlavní poděkování hlavním organizátorkám Rádě Černé a Líbě Zimové a všem těm, kteří jim podali pomocnou ruku. Dále místním fotbalistům a funkcionářům z TJ Sokol Újezd za přípravu kulturního areálu, táboráku a zajištění občerstvení. Poděkování patří i partě, která postavila velkou máj a pokračovala tak v tradici. V neposlední řadě je na místě poděkovat i samotné obci Újezd u Přelouče, která zaplatila občerstvení na tuto akci, kdy se i větší část představitelů obce aktivně zapojila do akce.

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář