Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kulturní akce a sport

Příspěvky

Obrovský úspěch újezdských fotbalistů

Místní fotbalisté se probojovali do pohárového finále Okresního fotbalového svazu Pardubice, které se uskutečnilo v ligové CFIG Aréně Pardubice, jenž je domovským stánkem prvoligového klubu FK Pardubice. Soupeřem našich fotbalistů byl celek SK Býšť. Naši hráči po povedeném výkonu vyhráli finálový zápas 3:1 a po zásluze nad hlavu zvedli pohár pro vítěze.  Aktivními aktéry tohoto zápasu byli i újezdští kluci  z kategorie U11, kteří nastupovali při zahájení zápasu s našimi muži a o přestávce pohárového zápasu si v ligovém stánku zahráli proti vrstevníkům s SK Býšť. 

Akci si skvěle užili jak všichni aktéři, tak velký počet újezdských fanoušků, kteří do posledního místa zaplnili objednaný autobus. 

Klukům z fotbalu gratulujeme ke skvělému úspěchu a k velmi dobré reprezentaci naší obce.  

  

 

 
8. 6. 2024 | Rubrika: Kulturní akce a sport

Beseda k Ležákům

beseda-lezaky.jpg

 
29. 5. 2024 | Rubrika: Kulturní akce a sport

Pálení čarodějnic

Pálení čarodějnic: sraz v 17.00 hod. u kapličky, odkud půjde průvod  k ohni. Poté  bude připraveno drobné občerstvení u májky v kulturním areálu. 

 
29. 4. 2024 | Rubrika: Kulturní akce a sport

Jarní koncert sk.UPENDO

20.4.2024 od 16.00 hod. V kostelu sv. Jiljí v Újezdu. 

 
19. 4. 2024 | Rubrika: Kulturní akce a sport

Silvestrovský pochod 2023

mapa-silvestr-23.png

Popis trasy  SILVESTRTOUR – čísla zastavení můžete sledovat na mapce

 

  • Start Chýšť 9h u Obecního úřadu ( č.1)

 

  • Malé Výkleky (č.2 – vzdálenost cca 1,5km) 9 20h u autobusové zastávky – Výkleky jsou i cíl, proto je možno, kdo bude dojíždět, připojit se až ve Výklekách, kde si může nechat auto nebo kolo poblíž hřiště.

 

  • Poté společně k lesu k Žáravicím. Budeme se držet směr Vápno. Cca v 10 30h bychom měli dojít k hájence U Aničky (č.3, z Chýšť 4 km)

 

 

  • V 11h nás čeká malé občerstvení  a překvapení u myslivecké chaty (č.4, z Chýšť 5,3 km)

 

  • Do 12 30h bychom se měli dostat do nového kulturního domu ve Vápně (č.5 z Chýšť 6,2 km). Zde bude možnost se dole v hospůdce občerstvit, nebo jít do patra, kde na nás bude čekat nálezce ,,Denárového pokladu století“ pan Bosman. Poví nám, co se z novin nedočtete a další zajímavosti ohledně nálezu.

 

  • Koho nezláká Vápenské zastavení má tři možnosti do bodu 6 – cíl
  1. Půjde lesem (velmi příjemná procházka cca 3km) za Vápenskou školou směr Malé Výkleky kolem rybníka Žabař do cíle, kde bude připraven guláš a,,něco v udírně“.
  2. Půjde po silnici směr Malé Výkleky (2 km) do cíle.
  3. Nechá se odvézt SDH Chýšť do Malých Výklek

Nebo prostě jít domů.

POZOR – budeme potřebovat upřesnit počet porcí guláše. Klobás prý bude dostatek ujišťuje hostitelská strana. Z toho důvodu je potřeba se nejpozději do 28.12. rozhodnout, zda se chcete pochodu účastnit a jestli budete konzumovat, nebo půjdete jen na pivko a klobásu.

Cena guláše se po domluvě zatím pohybuje cca 80,- Kč za porci.

 

 
28. 12. 2023 | Rubrika: Kulturní akce a sport

KONCERT PĚVECKÉHO SBORU UPENDO

Dne 25.11.2023 od 15.00 hodin jste srdečně zváni do kostela sv. Jiljí v Újezdu na koncert pěveckého sboru UPENDO, který bude na klavír doprovázet újezdská umělkyně LUCIE BŘEZINOVÁ. pevecky-sbor.jpgpevecky-sbor.jpg 

 
20. 11. 2023 | Rubrika: Kulturní akce a sport

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU V ÚJEZDU

Obec Újezd Vás zve na tradiční akci "ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU", která bude začínat dne 2.12.2023 od 17.00 hod. u vánočního stromu na návsi a bude pokračovat v kulturním areálu, kde bude připraveno tradiční občerstvení a pro malé šikulky vánoční dílnička. K poslechu zazpívá pěvkyně paní Mašková.  Jste všichni srdečně zváni. 

 
20. 11. 2023 | Rubrika: Kulturní akce a sport

Představení nejen pro děti - O VÁNOČNÍ VLOČCE

Obecní úřad  Újezd společně s OÚ Strašov pořádá divadlo nejen pro děti  O VÁNOČNÍ VLOČCE, které můžete navštívit dne 26.11.2023 od 17.00 hod. v požární zbrojnici obce Strašov. Vstupné je dobrovolné.o-vanocni-vlocce.jpg 

 
7. 11. 2023 | Rubrika: Kulturní akce a sport

Koncert lesních rohů

21.10.2023 v 15.00 hod. proběhne koncert lesních rohů v kostele svatého Jiljí v Újezdu u příležitosti 320. výročí barokní přestavby kostela. Vstupné je dobrovolné. 

 
18. 10. 2023 | Rubrika: Kulturní akce a sport

Víkend plný sportu (hasiči + fotbal)

V sobotu 26.8.2023 se uskutečnila oslava 130 +2  let od založení SDH v Újezdu, kdy jejím vyvrcholením byla hasičská soutěž družstev, ve kterém zvítězili hasiči z Volče před Žáravicemi a Rasochy. Domácímu týmu mužů patřilo pěkné sedmé místo. V ženách poté zvítězili Žáravice a na stříbrné pozici se umístilo domácí  družstvo.  V rámci akce byl za svoji dosavadní a hlavně dlouholetou činnost u hasičů odměněn  pan Milan Vosáhlo, který převzal věcný dar od starostky obce Újezd Dany Vozábové.   

Druhý den ráno se na fotbalovém hřišti uskutečnil tradiční turnaj mládeže ve fotbalu Újezd Cup 2023 (memoriál Vladimíra Ryby), kdy svoje fotbalové umění předvedli starší žáci. První místo  si vykopal tým z TJ Přelovice, který ve finále zdolal SK Dříteč. V zápasu o třetí místo byl úspěšný domácí tým TJ Sokol Újezd, který jednoznačně zvítězil nad Titanikem Srch.  Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen domácí Ondřej Zahradník.     

Navečer poté sportovní víkend zakončili zápasem domácí fotbalisti, kteří překvapivě nestačili na Sokol Roveň a prohráli těsným rozdílem 1:2.  

 
29. 8. 2023 | Rubrika: Kulturní akce a sport