Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kulturní akce a sport

Příspěvky

Dětský den 2018 - kutilský

V neděli 24.6.2018 se v kulturním areálu  uskutečnil tradiční dětský den ..............................

 
26. 6. 2018 | Rubrika: Kulturní akce a sport

Pálení čarodějnic 2018

Již tradičně obec Újezd uspořádala akci Pálení čarodějnic. Všem kdo přiložil ruku k dílu patří dík. 

 
10. 5. 2018 | Rubrika: Kulturní akce a sport

ÚJEZD CUP 2017 - O pohár předsedy TJ SOKOL ÚJEZD Martina Černého

Turnaj pro děti ročníku 2007 ovládl domácí tým TJ SOKOL ÚJEZD. 

 
26. 6. 2017 | Rubrika: Kulturní akce a sport

ÚJEZD CUP 2017 - MEMORIÁL VLADIMÍRA RYBY

Fotbalový turnaj pro děti určený pro ročník 2009 a mladší.

 
20. 6. 2017 | Rubrika: Kulturní akce a sport

Mrazík v Újezdu na začátku června

mrazik14.jpg Místní fotbalisté, jejich manželky a příznivci uspořádali za podpory obce Újezd u Přelouče a TJ Sokol Újezd  další dětský den. Tématem toho letošního byla všem dobře známá ruská pohádka Mrazík. Tentokrát se dětský den neodehrával v samotném kulturním areálu, ale i v okolních lesích, kam děti putovaly za dobrodružstvím. Na své cestě potkávaly babu Jagu, loupežníky, dědečka Hříbečka, Marfušu, Nastěnku, Ivánka, prasátka a další pohádkové postavy z Mrazíka.  Na všech stanovištích musely děti splnit uložené úkoly, kdy je za splnění čekaly zasloužené odměny.     

 

Na konci putování ještě na děti čekalo v kulturním areálu několik soutěží. Děti si náramně užily nedělní odpoledne a do svých domovů odcházely spokojeni. 

Pochvalu za uspořádání dětského dne patří všem pořadatelům v čele s Libčou Zimovou a Ráďou Černou.    

 
7. 6. 2017 | Rubrika: Kulturní akce a sport

Újezdské léto 2017

16640633_1822433208037940_7713182340746865010_n.jpg

 
17. 2. 2017 | Rubrika: Kulturní akce a sport

Výborná reprezentace obce ze strany nejmenších

Prckové z Újezdu byli nejlepší !!!!!!!!! - výsledková bomba
 
Nejmenší reprezentanti újezdského fotbalu se dnes představili na velmi dobře obsazeném turnaji v Heřmanově Městci. Naše barvy hájili Rozsévač, Zima, Steklý, Gabriel, Zeman, Málek, Rusín a Havlíček.
Turnaje se zúčastnilo deset týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po pěti. Našimi soupeři ve skupině byly FK Pardubice, Sparta Kutná Hora, SK Polička a MFK Chrudim. S každým soupeřem jsme sehráli zápas dlouhý 14 minut.
 
ÚJEZD - FK Pardubice 6:1
Branky: Zima 2, Havlíček 2, Steklý, Gabriel,
 
Proti soupeři z nejlepšího pardubického klubu jsme nastoupili bez respektu a soupeře jednoznačně porazili.
 
ÚJEZD - Sparta Kutná Hora 4:0
Branky: Steklý 3, Zima,
 
Soupeř ze středočeského okresního města proti našemu týmu urputně bránil, ale i tak odešel jasně poražen.
 
ÚJEZD - SK Polička 6:0
Branky: Zima 2, Gabriel 2, Steklý, Havlíček,
 
Zápas s Poličkou byl vyrovnanější, než napovídá výsledek, ale i tak jsme tohoto nebezpečného soupeře zaslouženě porazili.
 
ÚJEZD - MFK Chrudim 2:0
Branky: Zima 2
 
Kluci z dalšího okresního města byli byly pod taktovkou bývalého výborného profesionálního fotbalisty Uhlíře vynikající a s naším týmem se střetli o první místo ve skupině. Naši borci byli ovšem ještě lepší a soupeře porazili.
 
Velmi těžkou skupinu jsme zaslouženě vyhráli, kdy jsme inkasovali pouze jediný gól. A bylo příjemné poslouchat opět nekonečné dotazy, z jakého že to Újezdu vlasně jsme. Když jsem několikrát odpověděl, že z Újezdu u Přelouče, který má 200 obyvatel , tak dotazující padali doslova do kolen. Po vyhrané skupině nás čekalo semifinále s celkem krajského přeboru Pardubického kraje Nemošicím, jenž jsou součástí krajského města Pardubic.
 
ÚJEZD - Nemošice 4:3 - semifinále
Branky: Havlíček 3, Zima
 
Do tohoto zápasu jsme vstoupili velmi smolně, kdy jsme soupeři darovali doslova dva góly a když kluci obdrželi i třetí bylo zle. To co kluci dokázali v tomto utkání bylo ovšem neuvěřitelné. Soupeř se již viděl ve finále, ale naši kluci zápas nezabalili. Naopak prokázali, že mají velké fotbalové srdíčko a zápas otočili za potlesku všech přítomných diváků, teda kromě Nemošických. Nemošický trenér a bývalý prvoligový hráč Rydval, které naše děti znal i ze sportovní školičky, kterou provozoval ve školce musel nakonec našim borcům blahopřát.
 
ÚJEZD - FC Hradec Králové 2:1 - finále
Branky: Zima 2x
 
Postup do finálového klání byl pro nás nad očekávání, a tak jsem již před finálovým utkáním klukům poděkoval za jejich předváděnou hru ať už finále dopadne jak chce. Na druhou stranu jsem kluky zdravě nabudil, aby na hřišti nechali všechen zbytek sil. A kluci byli ve finále opět výborní. Kluci z Hradce byli asi naším nejtěžším soupeřem, ale naši borci byli opět lepším týmem na hřišti a zaslouženě vyhráli.
 
Po závěrečném hvizdu bylo krásné být součástí nefalšované dětské radosti a i ze mě a Jirky Knížeho se stali na chvíli šťastní "kluci", kteří se svým týmem slavili první místo na turnaji. Úspěch byl o to větší, že nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášem Lukáš Steklý a nejlepším střelcem Péťa Zima.
Při závěrečném ceremoniálu jsme museli zamačkávat slzičky štěstí. KLUCI SUPER KLOUBOUK DOLŮ co jste dokázali. Jirka Zima.
 
 
 
11. 2. 2017 | Rubrika: Kulturní akce a sport

Věci z dětské burzy věnovány na charitu

Marcela Pražáková přišla na začátku roku 2016 s nápadem uspořádat dětskou burzu . Burza proběhla na začátku školního roku. Burzy samotné se zúčastnilo málo návštěvníků, ale zboží pro Charitu jsme vybrali nad očekávání.

 

Marcele patří velké díky,  neboť zboží, které se nepodařilo prodat a maminky  jej nechtěly vrátit, jsme předali Charitě Pardubice.

 

Charita si přijela  osobně a vše převzala pod dohledem starostky. Vám všem , kteří jste na dobrou věc přispěli, patří velké díky společně s paní Pražákovou a paní Říhovou  a  pomocnicemi . Činnost byla dobrovolná bez nároku na odměnu. Nadále budeme  tyto akce podporovat.

 
29. 12. 2016 | Rubrika: Kulturní akce a sport

Rozsvícení vánočního stromu 2016

V neděli 27.11.2016 se v naší obci uskutečnila již tradiční akce "Rozsvícení vánočního stromu".  Od 16.00 hod.  samotná akce začala ve zdejším kostele zasvěcenému svatému Jiljí, kde  jako první vystoupila  talentovaná zpěvačka  Hanička Křivková.  Následovalo vystoupení zrakově handicapované zpěvačky Moniky Maškové. Obě zpěvačky za svoje vystoupení sklidily zasloužený potlesk zaplněného kostela. Poté se celá akce přemístila na nedalekou náves, kde na návštěvníky akce čekalo bohaté občerstvení v podobě smažených bramboráčků, vánočního cukroví a vánočky. V chladném počasí účastníkům přišel vhod i teplý punč, svařák nebo grog.   I pod vánočním stromem pokračoval program. K poslechu zde zněli vánoční písně předních českých, ale i světových autorů.  Děti si poté zasloužily rozsvícení vánočního stromu, tím že zpívaly a přednášely  básničky s vánoční tématikou. Bylo velice dojemné pozorovat jejich soustředěné výkony, které byly odměněny přítomným andělem  a pyšné rodiče, jejichž oči dojetím nezůstali suché.  Všechny děti sklidily od přítomných lidí bouřlivý potlesk.    Z pod rozvíceného stromu se lidem moc něchtělo odcházet, neboť zde po celou dobu panovala velmi dobrá atmosféra, což byla velmi dobrá vizitka pro pořadatele.  Závěrem vedení obce děkuje všem lidem, kteří přiložili pomocnou ruku k dílu.  AKCE SE MUSELA LÍBIT.

  

 

 
4. 12. 2016 | Rubrika: Kulturní akce a sport | Komentářů: 0

ADVENTNÍ KONCERT

img_20161121_0001.jpg

 
21. 11. 2016 | Rubrika: Kulturní akce a sport